DOOSAN


DOOSAN kelimesi tahıl tanesi anlamına gelen “DOO” ve Kore dilinde dağ anlamına gelen SAN kelimesinden oluşmuştur. DOOSAN ise küçük tahıl tanelerinden bir dağ oluşturulabileceği anlamına gelmektedir.

DOOSAN’ın dizel motor üretimindeki kökeni 1958 yılına kadar uzanmaktadır ve o zamandan beri endüstriyel dizel motor yelpazesini ve elektrik üretim grupları için genişletmeye devam etmektedir.
Sağlamlığı, kolay bakımı ve düşük tüketimi, DOOSAN endüstriyel motorlarını ekipman üreticileri, bakımcılar ve son müşteri için en mantıklı seçeneklerden biri haline getirmiştir.

Endüstriyel

Doosan müşteri ihtiyaçlarına göre en kaliteli motorları üreterek büyüyen bir üst segment motor üreticisi olma hedefinde olup yüksek performanslı ve verimli motorlarla müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı amaçlamaktadır.
Doosan Infracore Engine Business Group, küresel yedek parça tedarik hizmeti ile üst seviyede müşteri memnuniyeti ve güven sunar.

Doosan Infracore’un Tier 4 Final motoru yalnızca yüksek verimli ve çevre dostu olmakla kalmayıp, aynı zamanda dizel partikül filtresini hariç tutarak tüketicinin kullanım rahatlığını daha da artırmıştır.
Doosan Infracore Engine, Kore’deki ilk dizel motor üretiminin ardından istikrarlı büyümesini sürdürmekte ve dünya çapında 1,5 milyondan fazla motor tedarik etmektedir.

Doosan, sadece iş makineleri değil, aynı zamanda ticari araçlar, jeneratörler, gemiler, askeri araçlar ve tarım makineleri gibi çeşitli endüstriyel ekipmanlarda kullanılan motorları da tedarik etmektedir. Her uygulamanın kendine has olduğunun bilincinde olup bütünleştirici çözümler sunar.

Doosan Infracore Engine, teknolojik geliştirme kapasitesi ve birikmiş tecrübesinden yararlanarak en son Tier 4 Final emisyon standardını karşılayan dizel motoru geliştirmeyi başarmıştır.

Doosan Infracore Tier 4 Final dizel motor, Doosan endüstriyel kamyonları ve forkliftlerinin yanı sıra dünyanın bir numaralı küçük inşaat ekipman üreticisi olan BOBCAT markasına da güç vermektedir.